Pravidla

Kontaktní ragby

 1. Hrací plocha má rozměry: délka 31 m, šířka 25 metrů.
 2. Týmy jsou tvořeny pěti hráči v polo a pěti náhradníky.
 3. Střídá se tzv. hokejově. Hráči mohou opustit hřiště kdekoli, ale do hřiště mohou nastupovat jen z jedné strany a z poloviny hřiště.
 4. Pokud rozhodčí zjistí, že tým má více než pět hráčů na hřišti, může anulovat akci, která proběhla v mezidobí. Položení se ruší pokud útočící tým bodoval s více než pěti hráči na hřišti. Pokud měl bránící tým více než pět hráčů a obdržel body položení se neruší.
  Trest: žlutá karta (2 minuty)
 5. Pouze kapitán může diskutovat s rozhodčím a požádat o vysvětlení nebo upozornit na závažné porušení pravidel, jako třeba 6 hráčů na hřišti.
 6. Položení je za jeden bod.
 7. Není dovoleno kopat do míče.
 8. Auty a mlýny jsou odstraněny, hra je restartována volným kopem.
 9. Skládat je dovoleno od podpaždí níže. Nebezpečná skládka je trestána žlutou kartou (2 minuty) nebo červenou kartou (vyloučení do konce utkání).
 10. V případě, že je hráč nesoucí míč chycen soupeřem, musí uvolnit míč do dvou vteřin od zastavení jeho postupu. Jeho spoluhráči se k němu nemohou přivazovat.
 11. Po bodování, bude míč rozehrán ze středu pole týmem který body obdržel. Rychle, pouze jestliže byl míč z brankoviště dopraven na pomyslnou středovou čáru bez přihrávky dopředu, v opačném případě se musí počkat na soupeře.
 12. Vzdálenost bránících hráčů od míče při rozehrání volného kopu útočící stranou musí být pět metrů. Pokud tato vzdálenost není dodržena, bude rozhodčí připisovat další pětimetrový trest v neprospěch bránících hráčů.
 13. Utkání se skládá ze dvou pětiminutových polovin s přestávkou jednu minutu.
 14. V případě, že utkání play off skončí remízou, další časově neomezené hrací období se bude hrát systémem „náhlá smrt“.V případě, že
 15. některé týmy se stejným skóre během kvalifikačních kol, rozhoduje počtem položených pětek a poté počet obdržených pětek.
 16. Když útočící hráč  má tři sekundy ke skórování poté co se dostane do brankoviště. Trest: položení není uznáno a následuje volný kop soupeři 5 metrů od brankové čáry.
 17. Když útočící hráč skóruje, musí zanechat míč na místě, kde položil. Zahodit, zakopnout nebo zahrabat míč není dovoleno. Trest: hráč obdrží žlutou kartu (vyloučení na dvě minuty).
 18. Všichni hráči týmu musí mít stejné pevné hrací dresy (ragbyové dresy, pevná tílka nebo trika) s rozdílnými čísly, značkami nebo jmény na zádech. Dresy budou schváleny na začátku turnaje ředitelem turnaje a rozhodčím.
 19. Ostatní pravidla hry se řídí pravidlu World Rugby

Pořadatel si vyhrazuje právu upravit před zahájením turnaje pravidla, ale musí informovat kapitány přihlášených týmů.